Terugblik op IUGA 2026 in Rio de Janeiro
De Nederlandse Vereniging voor Bekkenfysiotherapie kijkt met veel enthousiasme terug op een inspirerende deelname aan IUGA 2026 in Rio de Janeiro. Een internationaal congres waar wetenschap, innovatie en samenwerking samenkwamen en waar we ons verbonden voelden met collega’s uit de hele wereld.

Het was ontzettend waardevol om ervaringen uit te wisselen, nieuwe contacten te leggen en te ontdekken hoe bekkenfysiotherapie wereldwijd wordt toegepast en verder ontwikkeld. Juist deze internationale ontmoetingen zorgen voor nieuwe inzichten, inspireren ons en dragen bij aan de verdere ontwikkeling van ons vak.
Daarnaast hebben we met veel plezier deelgenomen aan diverse interactieve hands-on workshops. Een mooie kans om nieuwe vaardigheden te oefenen, praktische inzichten op te doen en de nieuwste ontwikkelingen direct te vertalen naar de behandeling van onze patiënten.
Ondanks de grote afstand was Nederland, en in het bijzonder de bekkenfysiotherapie, goed vertegenwoordigd. Rashna Basatram was zichtbaar met een geaccepteerd abstract in de vorm van een poster (opent in nieuw tabblad).
Ook Maura Selene vertegenwoordigde de Nederlandse bekkenfysiotherapie op een mooie manier tijdens de Balloon Session. Daarnaast was Bary Berghmans één van de moderators van de Allied Health Session, waarin de belangrijke rol van de bekkenfysiotherapeut binnen de internationale zorg uitgebreid aan bod kwam.
We kijken terug op een congres vol inspiratie, verbinding en kennisuitwisseling. De energie en ideeën die we in Rio hebben opgedaan nemen we mee naar Nederland. Op naar de volgende internationale ontmoeting!
Het laatste nieuws
Van onze collega’s van het ICS