Op deze pagina informeren we je over het proces Toekomst Bedrijfsfysiotherapeut.
Denk en doe mee
Op maandag 12 en dinsdag 27 oktober organiseren we informatiesessies waarop we met elkaar in gesprek gaan en vernemen wat er speelt binnen onze beroepsgroep. Schrijf je in via een van de onderstaande items.
In het kort
De afgelopen jaren heeft de NVBF gewerkt aan een toekomstbestendige positionering van ons vakgebied. Daarbij is besloten om de beroepsprofielen Arbeidsfysiotherapeut en Bedrijfsfysiotherapeut samen te brengen in één nieuw beroepsprofiel: Bedrijfsfysiotherapeut. Deze keuze is door de leden ondersteund en vormt een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling en herkenbaarheid van ons beroep én onze beroepsgroep.
Deze overgang raakt twee verschillende, maar onderling verbonden zaken: de vereniging ( met leden en verantwoordelijk voor belangenbehartiging en kwaliteitsbeleid) en het register (hoe professionals zich straks kunnen registreren en aantoonbaar aan de kwaliteitseisen voldoen). Om het proces zo goed mogelijk te kunnen volgen, houden we deze twee sporen hieronder apart uit elkaar.
Wat is nu het geval
Het nieuwe beroepsprofiel Bedrijfsfysiotherapeut, inclusief de bijbehorende competenties, is vastgesteld en door de leden ondersteund.
Wat gebeurt er nu
De NVBF voert gesprekken met opleiders, waaronder Saxion Hogeschool, om te komen tot een passende opleiding Bedrijfsfysiotherapie, zodat (arbeids)fysiotherapeuten zich kunnen ontwikkelen volgens de competenties van het nieuwe beroepsprofiel.
Het bestuur organiseert online informatiesessies om leden mee te nemen in de ontwikkelingen, vragen te beantwoorden en meningen op te halen over de te volgen richting.
Wat volgt
De uitkomsten van de gesprekken met leden vormen mede de basis voor de verdere besluitvorming (zie hierboven, tijdlijn).
Wat is nu het geval
Naast de vereniging bestaan er, los van de NVBF, op dit moment twee aparte kwaliteitsregisters:
de Arbeidsfysiotherapeut is geregistreerd binnen het Kwaliteitshuis Fysiotherapie;
de Bedrijfsfysiotherapeut is geregistreerd binnen de Stichting Register Bedrijfsfysiotherapeut (SRBF).
Beide registers hebben een eigen structuur los van de NVBF.
Wat wordt onderzocht
Samen met het KNGF, Kwaliteitshuis Fysiotherapie en het SRBF wordt onderzocht hoe deze twee registers het beste kunnen worden ingericht binnen de nieuwe situatie, en hoe ze in lijn gebracht kunnen worden met het vigerende beroepsprofiel Bedrijfsfysiotherapeut. Kwaliteit, herkenbaarheid van het beroep en de belangen van de beroepsgroep staan hierbij centraal. Er is nog geen keuze gemaakt over de definitieve inrichting.
Wat volgt
Na de verkennende fase worden de mogelijkheden verder uitgewerkt. De uitkomsten van de gesprekken met leden (spoor 1), samen met de inhoudelijke en organisatorische consequenties van de verschillende opties, vormen de basis voor de uiteindelijke besluitvorming over de toekomst van het register.
Tijdlijn en besluitvorming
Beide sporen komen samen in de besluitvorming: naar verwachting wordt dit op de najaars-ALV geagendeerd en besloten, waarna de verdere uitwerking in de komende jaren plaatsvindt.
Samen bouwen aan de toekomst
De overgang naar het beroepsprofiel Bedrijfsfysiotherapeut is een belangrijke ontwikkeling voor onze beroepsgroep. Door samen met leden, opleiders en samenwerkingspartners deze veranderingen vorm te geven — zowel op het vlak van de vereniging als op het vlak van het register — werken we aan een sterke en duurzame positie van de bedrijfsfysiotherapie binnen de gezondheidszorg en de arbocuratieve zorg.
Resultaten informatiesessies
Alle resultaten van de de informatiesessies plaatsen we op deze pagina. Op de ALV van 12 juni jl. hebben we een eerste informatieronde gehad. In het bijgaande document lees je de opgehaalde informatie.
Als NVBF zijn we druk bezig onze positie als bedrijfsfysiotherapeut binnen de arbozorg verder te versterken en neem deel aan de informatiesessies 12 en 27 oktober.
Datum
27 oktober 2026 19:30 – 21:00
Locatie
Online
Prijs
Gratis
27
okt
Heb je vragen of wil je input geven voor onze vereniging?
Bij vragen over projecten en activiteiten van de NVBF kun je contact opnemen met het secretariaat via de mail (opent in nieuw tabblad). Daarnaast kun je ons schrijven via het postadres. Voor meer contactinformatie kun je contact opnemen met KNGF.