Ga naar de inhoud

NPi congres ‘Van wetenschap naar praktijk’, thema: Angst

Op zaterdag 22 november 2025 organiseert het NPi het 4e symposium ‘Psychosomatiek – van wetenschap naar praktijk’ in samenwerking met de besturen van de Nederlandse vereniging voor Fysiotherapie volgens de Psychosomatiek (NFP) en de Vereniging van Oefentherapeuten Cesar en Mensendieck (VvOCM).

Het ochtendprogramma alleen al klinkt aansprekend met lezingen van Meta Wildenbeest: ‘De invloed van emoties op ons bewegen: hoe zie je angst terug in het bewegen en wat is het onderliggend neurofysiologisch werkingsmechanisme? En van Ken Ceulemans ‘Exposure bij somatisch onvoldoende verklaarde lichamelijke klachten, zoals duizeligheid, evenwichtsproblemen en tinnitus’.

Voor het gehele programma en inschrijven: Symposium ‘Psychosomatiek – van wetenschap naar praktijk’ (opent in nieuw tabblad).

Voor het symposium van 2025 is gekozen voor een nieuwe opzet: de sprekers verzorgen niet alleen een lezing over het thema waar ze onderzoek naar hebben gedaan en expert in zijn, maar tevens een daarop aansluitende workshop. In de workshops staan de praktische implicaties van de gepresenteerde inzichten voor de dagelijkse praktijk van psychosomatisch fysio- en oefentherapeuten centraal.