Ga naar de inhoud

Aafje Symposium Fysiotherapie – 16 april 2026

Op 16 april 2026 organiseert Aafje de tweede editie van het Aafje symposium Fysiotherapie met als thema De geriatrische patiënt in balans; tussen kwetsbaarheid en kracht.

Oudere dame boksoefening met coach/fysiotherapeut

Lezingen & workshops

Dit symposium zal plaatsvinden in theater Cascade in Hendrik Ido Ambacht en is bedoeld voor fysiotherapeuten, oefentherapeuten en andere geïnteresseerden.

De ochtend bestaat uit twee centrale lezingen, de middag bestaat uit het volgen van drie workshops naar keuze. In de middag zijn er drie workshoprondes van elk 45 minuten. Er zijn in totaal zes workshops. Voor dit symposium kun je kiezen uit drie workshops. Graag jouw voorkeuren voor ronde 1, 2 en 3 aangeven op het inschrijfformulier. Daarna wordt je op volgorde van inschrijving ingedeeld in de workshops.

We vragen je ook om voorkeur 4, 5 en 6 door te geven, indien een workshop vol is plaatsen we je in één van de andere workshops van jouw voorkeur.

Workshops

Naam workshopSpreker
Workshop 1 – Bekkenproblematiek bij ouderenDr. Marijke Slieker (Bekkenfysiotherapeut, Docent)
Bekkenproblematiek bij ouderen
Workshop 2 – Muziek als (fysiotherapeutische) toepassing binnen de neurorevalidatie en dementieAnne Verhagen (Geriatriefysiotherapeut)
Workshop 3 – Ouderenzorg van Morgen: Interdisciplinair, Innovatief en Duurzaam in BewegingChristianne Bessems (Geriatriefysiotherapeut, Docent)
Workshop 4 – Train met Impact: Kracht, power en balans voor de oudere patiëntDr. Margreet van Dijk (Fysiotherapeut, Onderzoeker)
Workshop 5 – Ademhalen voor gevorderden; een praktische, leerzame en amusante verkenning van ons ademmechanismeDr. Jan-Paul van Wingerden (directeur van het Spine & Joint Centre in Rotterdam)
Workshop 6 – Een schop onder je comfortzone – Provocatief coachen in de revalidatieDanielle de Roos (Zelfstandig docent, Tegenwind training)

Accreditatie

Accreditatie zal worden aangevraagd voor zowel het Basisregister Algemeen Fysiotherapeut als voor het deelregister Geriatriefysiotherapeut.

Kosten

De prijs bedraagt € 225,- (inclusief btw). Dit is inclusief koffie/thee en lunch.